In memoriam: Rat Verlegh

 12 maart 2025

Vandaag 12 maart 2025 is het precies 65 jaar geleden dat Antoon `Rat` Verlegh overleed. De man die zowel als speler, trainer en bestuurslid een NAC-man in hart en nieren was.

Notice:<i>Undefined index: cImage_alt</i><br />

Oer-NAC`er

Op 12 maart 1960 om kwart over tien ’s avonds vertrekt Verlegh bij kennissen in Den Haag omdat hij zich niet zo lekker voelde. Breda zou hij echter nooit bereiken. Bij Prinsenbeek rijdt Rat, naar later blijkt, in het 8 meter diepe water van De Kuil. Op 14 maart om even over 11.00 uur wordt zijn auto, een Opel met het kenteken AP-11-18 gevonden door een vaar- en duikschool uit Gorkum. De artsen vermoedden later dat hij door een hartaanval gestorven was en daardoor te water is geraakt.

Op donderdag 17 maart werd Verlegh naar zijn laatste rustplaats, de Begraafplaats aan de Kerkhofweg in het Ginneken, gebracht. Van alle kanten, letterlijk overal vandaan, stonden vrienden, kennissen, bestuursleden van Bonden en clubs en ontelbare voetballers en voetballiefhebbers aan zijn graf.

Zijn grafsteen, aangeboden door zijn collega’s van NAC, prijkt in het NAC Museum.

Vandaag staan we even stil bij deze oer-NAC`er en laten we de oude tijden in onze gedachten herleven.

Meer artikelen

Lees meer over NAC

Nieuwe spelers bezoeken NAC Museum

Op maandag 23 september stond de jaarlijkse kennismakingsdag met de...

Lees dit bericht

Oud-directeur Ouwerkerk overleden

Bernard Ouwerkerk, van 1 juli 2010 tot 1 januari 2011 werkzaam gewe...

Lees dit bericht

Olij speelt 100e wedstrijd

Doelman Nick Olij speelde tegen FC Den Bosch zijn 100e officiële w...

Lees dit bericht

Neem een duik in de
rijke geschiedenis van NAC

Altijd al willen weten hoe de NAC-helden van vroeger speelden?
Breng dan een bezoekje aan het NAC Museum in het Rat Verlegh Stadion. 

bezoek het nacmuseum