Heerenveen-NAC 1983/1984
Geplaatst op vrijdag 17 februari 2012

Op zondag 11 maart 1984 trad NAC aan in en tegen Heerenveen. Net als NAC was Heerenveen op eigen terrein dikwijls voor elke tegenstander een lastig te nemen obstakel. Op die bewuste zondag 11 maart was Heerenveen volstrekt kansloos tegen een superieur NAC. Vooral in de eerste helft voerde NAC een sprankelende voetbalshow op, die met een 0-2 voorsprong heel karig beloond werd.
NAC trad aan in de volgende formatie: Ton van Eenennaam; Hans van den Dungen, Ad Krijnen, Anton Joore, Hans Heeren; Edy de Schepper, Johnny Dusbaba, Willy Janssen; Guus van der Borgt, Bob Latchford en Geert Meijer.
De meest bejubelde man was Bob Latchford (foto). Met Guus van der Borgt was de toen 33-jarige Brit een van de beste spelers van NAC. Guus van der Borgt presteerde het om binnen een kwartier drie keer het Friese houtwerk te raken. Dat moest ongetwijfeld in de voetbalwereld een record zijn geweest.
De verdediging van Heerenveen werd compleet dolgedraaid door de geelzwarte aanvallers. NAC speelde zorgvuldig en vond vlot combinerend de weg naar het doel van Heerenveen-doelman Raven die bij een spervuur van schoten de bal nogal eens losliet. Na zeven minuten had het eerste doelpunt al moeten vallen. Guus van der Borgt knalde tegen de lat. Johnny Dusbaba was ook dicht bij een treffer. Het overwicht van NAC was zo groot dat een treffer eenvoudig niet uit kon blijven. Na 18 minuten was het eindelijk raak. Guus van der Borgt knalde eerste tegen Heerenveen-doelman Raven, de rebound werd door Bob Latchford koelbloedig benut, 0-1.
Opnieuw had Guus van der Borgt pech, eerst kopte hij de bal tegen de lat, vervolgens een knap schot tegen de paal. Zelden leed NAC die wedstrijd balverlies, het liep voortreffelijk als een goed geoliede machine. NAC bouwde de score verder uit, want na een half uur spelen kwam de 0-2 op het scorebord. Een splijtende pass van Van der Borgt bereikte Latchford die kalm de bal in het doel tikte.
Een van de vele hoogtepunten van de wedstrijd was een juweel van een kopbal van Van der Borgt. De Friese doelman verrichte een schitterende redding.
Na rust probeerde Heerenveen in de wedstrijd te komen, tevergeefs. NAC-doelman Ton van Eenennaam kreeg praktisch niets te doen. NAC bleef het beste van het spel houden, ook in de tweede helft, al was het krachtsverschil minder groot dan in de eerste 45 minuten. NAC besliste de wedstrijd definitief na een vrije trap van Edy de Schepper. Danny Schrijvers, ingevallen voor Anton Joore, kopte de bal zuiver in de bovenhoek, 0-3.
NAC ging niet op de lauweren rusten, probeerde de marge nog te vergroten. Bob Latchford was al enkele keren dicht bij zijn derde treffer. Een glaszuivere voorzet van Geert Meijer bereikte hem kort voor het einde van de wedstrijd. Heerenveen-doelman Raven was vervolgens totaal kansloos en zo kreeg de zege extra glans: 0-4.
Als Guus van der Borgt fortuinlijker zou zijn geweest, had het een monsterscore kunnen zijn. Zo’n smadelijke nederlaag bleef de Friezen bespaard. Met 0-4 op eigen terrein verliezen was al erg genoeg.













